Questions? Feedback? powered by Olark live chat software
Krepšelis
PagrindinisStraipsniaiSaugūs ir savarankiški vaikai: misija įmanoma?
Untitled-1

Saugūs ir savarankiški vaikai: misija įmanoma?

Nežinojimas, kur randasi vaikas, tėvams kelia siaubą. Karštligiškai pasiklydusio vaiko ieškantys tėvai neabejotinai pastebi išmaniųjų technologijų teikiamą naudą, atsidūrus iš pažiūros beviltiškoje situacijoje. Vaiko buvimo vietą galintys pranešti GPS prietaisai ir palankios jų kainos tėvams išties suteikia technologinę išeitį, leidžiančią išvengti įtampos. Išmanieji prietaisai, turintys integruotą navigaciją, perkami stebėti ne tik vaikus, bet ir gyvūnų bei pagyvenusių asmenų buvimo vietą. Vaikų stebėjimas išmaniaisiais prietaisais, turinčiais GPS navigaciją, vis plačiau prieinamas ir dažniau naudojamas praktiškai.

Budrūs ir saugūs vaikai

Išmanieji prietaisai užtikrina papildomą saugumo jausmą ir ramybę tėvams, kai vaikai yra išvykę. Vis dėlto, svarbu atminti, kad tėvų skiriamo dėmesio kiekis vaikams ir budrumas galimų pavojų atžvilgiu neturėtų sumažėti vaikui nupirkus išmanųjį laikroduką. Pabrėžiama, kad jokios technologijos negali visiškai apsaugoti vaikų, todėl būtina su vaikais nuolat kalbėtis apie tykančius pavojus ir ugdyti pačių vaikų atsakomybę už savo elgesį. Dėl to naudojant išmaniąsias technologijas, situaciją reikia išsamiai aptarti su vaikais, paaiškinant jiems išmaniojo prietaiso tikslą ir įsitikinti, kad vaikai supranta, jog tai nėra įrenginys apsaugantis nuo visų įmanomų pavojų, todėl jie turi išlikti budrūs, saugoti patys save ir laiku pasinaudoti visomis prieinamomis pagalbos galimybėmis.

Savarankiškumo ir autonomijos svarba

Manoma, kad ateityje vaikų buvimo vietos stebėjimas bus įprastas ir savaime suprantamas reiškinys. Suprantama, kad tėvai nori padaryti viską, kas tik įmanoma, kad išlaikytų savo vaikus saugiai, tačiau svarbu užduoti klausimą sau, ar nuolatinis vaiko stebėjimas išties būtinas. Specialistai vieningai tvirtina, kad tėvai turėtų mokyti savo vaikus būti savarankiškais ir išmokti susidoroti su pavojais. Be to, svarbu, kad pasitelkdami išmaniąsias technologijas, tėvai  suprastų, jog augantiems ir bręstantiems vaikams, formuojantis jų savarankiškumui ir autonomijai, taip pat reikia asmeninės erdvės, lygiai kaip to norisi suaugusiesiems.

Laikrodukų pasirinkimas

Leave a Comment